Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

VŠETKO
FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 5 Utorok 26.2.2013

V Prievidzi sa konal galavečer Kultúra 2012, na ktorom si prevzali ocenenia kultúrnici, ktorí uplynulý rok prispeli k rozvoju kultúry na hornej Nitre. Prinášame Vám aj pohľad na ples Rotary clubu, ktorý sa tento rok niesol vo sviatočnom duchu. Pozrieme sa i na oslavu, ktorú v Handlovej usporiadali pri príležitosti stého výročia vybudovania železničnej trate.

relácia náhľad
Magazín VYDANIE 8 Piatok 22.2.2013

Tento týždeň navštívime Zhromaždenie delegátov Trenčianskej regionálnej a obchodnej komory SOPK. Zúčastníme sa výročnej schôdze členov Organizácie postihnutých chronickými chorobami. Dozvieme sa svojský názov nového grantového kola vyhláseného filantropmi z Trenčianskej nadácie. Na prednáške prof. Kováča spoznáme fascinujúci svet majskej kultúry. Navštívime aj 3 výstavy: prvá je venovaná histórii Prievidze, druhá spomienke na naše prvácke šlabikáre a na tretej si prezrieme obrazy šiestich mladých umelcov z Trenčína a okolia. Potulky po našom kraji zavŕšime na jubilejnom 25. stretnutí priateľov dychovej hudby.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 8 Štvrtok 21.2.2013

Vysokoškolské vzdelávanie a vedomostná ekonomika je nová téma pre tento týždeň. V našom štúdiu o nej diskutovali: doc. Ing. Jozef Habánik, PhD., poverený výkonom funkcie rektora TnUAD, doc. Ing. Dušan Galusek, PhD., prorektor pre vedu, výskum a medzinárodné vzťahy TnUAD a Petra Rendková, členka Študentskej rady vysokých škôl SR.

relácia náhľad
Magazín VYDANIE 7 Piatok 15.2.2013

V úvode 7. vydania relácie TSK sa dostaneme do Prahy na veľtrh Holiday World 2013. Pozrieme si sklársku symfóniu, ktorú dokážu vytvoriť šikovné ruky študentov zo SOŠ sklárskej v Lednických Rovniach. Zavítame aj na slávnostné otvorenie 26. ročníka Akadémie tretieho veku. Spoznáme skutočných hrdinov, ktorí sa na Valentína rozhodli urobiť dobrý skutok a prišli darovať krv. Fanúšikov a fanúšičky spisovateľky Barbory Kardošovej určite potešíme reportážou z jej besedy vo Verejnej knižnici Michala Rešetku. Zabavíme sa na plese študentov aj profesorov z Vysokej školy manažmentu/City University v Trenčíne a užijeme si fašiangové popoludnie v Dolnej Súči.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 7 Štvrtok 14.2.2013

Pre všetkých deviatakov (ale aj ich rodičov), ktorí sa práve rozhodujú, akým smerom sa bude uberať ich budúcnosť, sme v novom vydaní relácie Fórum TSK pripravili inšpiratívnu a podnetnú tému, v ktorej s riaditeľmi viacerých stredných škôl rozoberáme zásadnú otázku: Kam po skončení základnej školy?

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 4 Utorok 12.2.2013

V Trenčianskych Tepliciach sa konal 2. ročník prestížneho benefičného plesu, nad ktorým prevzala záštitu moderátorka a členka správnej rady Nadácie pre deti Slovenska - Alena Heribanová. V našom televíznom štúdiu sme privítali Štefana Zakuťanského - ľudového liečiteľa a autora knihy Samoliečba zápalových chorôb. Objaviteľ tejto metódy prišiel na to, ako pomôcť telu prostredníctvom automasáže. Ako na to sa dozviete v druhej reportáži.

relácia náhľad
Magazín VYDANIE 6 Piatok 8.2.2013

Fakulta zdravotníctva Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne zorganizovala vedeckú a odbornú konferenciu pracovníkov laboratórnych vyšetrovacích metód v zdravotníctve. V Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi sme navštívili interaktívnu putovnú výstavu s názvom Energia 3. tisícročia. Objavili sme aj city a vášne významných žien na výstave reliéfov sochárky Ľudmily Cvengrošovej. Pavel Dvořák, významný slovenský historik a spisovateľ, zavítal do Verejnej knižnice Michala Rešetku v Trenčíne na besedu o svojich publikáciách. Odbehneme si aj na fašiangovú zábavu vo Vyšehradnom, kde členovia tamojšieho občianskeho združenia zorganizovali zabíjačku na ľudovú nôtu. V Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi sa pre zmenu dozvieme, aký význam mali kedysi masky vo fašiangových sprievodoch. Eleganciu a umeleckú krásu krasokorčuľovania si môžete vychutnať v poslednej reportáži z krasokorčuliarskej súťaže.

relácia náhľad
Fórum VYDANIE 6 Štvrtok 7.2.2013

O tom, kde všade sa môžete vydať za turistikou v našom regióne, sa dozviete v 6. vydaní relácie Fórum TSK. Pozvanie do nášho štúdia prijali vášniví turisti - Janka Salvianyová, predsedníčka KST TJ DUKLA Trenčín, Ján Mrlina, člen Regionálnej rady KST Trenčín a Ján Matejka, predseda KST TJ TTS Trenčín -, ktorí Vám k základným turistickým informáciám pribalia aj zopár argumentov, prečo netreba sedieť doma.

relácia náhľad
Magazín VYDANIE 5 Piatok 1.2.2013

Potulky po našom kraji tento týždeň začíname na Úrade TSK, kde sa 28. januára zišli poslanci regionálneho parlamentu s cieľom prerokovať rozpočet nášho kraja na roky 2013-2015. Hneď potom sa pozrieme aj na priebeh stretnutia Krajskej rady pre odborné vzdelávanie. Na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne sa konala záverečná konferencia k projektu Vzdelávanie, Inovácie, Partnerstvo, ktorého cieľom bolo podporiť inovačné podnikanie a spoluprácu univerzít a podnikateľského sektora. Boli sme sa pozrieť aj na 14. ročníku medzinárodnej výstavy psov, na ktorej sme sa dozvedeli, koľko psích šampiónov dorazilo tento rok do Trenčína. V Handlovej sa stretli baníci na tradičnej recesistickej baníckej zábave, ktorá bola i tento rok riadená tzv. Pivným zákonom. Zúčastnili sme sa aj na Zimných slávnostiach Hornonitria, kde sme obdivovali fotografie s tematikou ľudovej architektúry a vypočuli sme si i typické fašiangové piesne v podaní miestnych folkloristov. Navštívili sme aj galavečer zasvätený thajskému boxu. Odkiaľ toto bojové umenie pochádza a koho zásluhou sa objavilo v Trenčíne sa dozviete v záverečnej reportáži.

relácia náhľad
Kaleidoskop VYDANIE 3 Utorok 29.1.2013

Tentoraz navštívime dva trenčianske plesy a zájdeme na veľtrh cestovného ruchu do Bratislavy. V prvej reportáži sa pozrieme na tohtoročný Ples právnikov, ktorý sa opäť niesol v znamení elegancie, dobrej zábavy a príjemnej atmosféry. Z plesového tempa nevypadneme ani v druhej reportáži a presunieme sa na Východniarsky ples. Na tom okrem východniarskeho a goralského dialektu dominovala hlavne vynikajúca nálada, o ktorú sa postaral povestný východniarsky temperament. Na koniec sa vydáme do Bratislavy na 19. ročník Medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR a navštívime stánok Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý sa tento rok na veľtrhu prezentoval ako Kraj pohody.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

TELEVÍZNE ANOMÁLIE

Je výborné,že máme s platnosťou od 1.1.2011 zákon, ktorý nariaďuje samosprávam uverejňovať všetky zmluvy a faktúry na svojich webových stránkach.... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39