Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

MAGAZÍN.
VŠETKO       FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 48 Piatok 30.11.2012

Aj v poslednom novembrovom vydaní relácie sme pre Vás pripravili zaujímavé reportáže. V Nimnici sa konalo stretnutie priateľov kultúry, ktoré bolo spojené so slávnostným odovzdávaním cien Múzy nás spájajú. Projekt má za úlohu rozvíjať kultúru v našom regióne. Zúčastnili sme sa aj krajského semináru o spoločenskom protokole. V reportáži zistíte, akú spoločenskú etiketu by ste mali dodržiavať najmä v pracovnom styku. V Galérii Miloša Alexandra Bazovského sa uskutočnil 13. ročník prestížneho oceňovania slovenských spisovateľov literatúry faktu pod názvom Ceny Vojtecha Zamarovského. Tento mesiac uplynulo už 20. rokov od tragickej autonehody Alexandra Dubčeka. Jeho priatelia však na jeho osobnosť ani po takej dobe nezabudli a prišli sa o svoje spomienky podeliť do Dubčekovho rodného domu v Uhrovci. Zaslúži si Európska únia Nobelovu cenu za mier? Tak o tom si môžete zapolemizovať pri našej ďalšej reportáži z novembrového kola diskusného podujatia Café Európa. Viete si predstaviť, že by bola tepelná alebo hluková izolácia v stavebníctve vytvorená zo starej autosedačky, či koberca? V Krajnom predstavili unikátny projekt zameraný na ekologické spracovanie textilného odpadu z automobilového priemyslu, ktorý to dokáže! Končíme vizuálne podmanivou prehliadkou pódiových skladieb gymnastiek a tanečníčok, ktoré v rámci Sokolského festivalu divákom predviedli svoj talent v synchrónne nacvičených choreografiách.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 47 Piatok 23.11.2012

Začíname v Trenčíne, kam na 2. obchodnú misiu zavítali rakúski podnikatelia spolu s rakúskym veľvyslancom v Slovenskej republike, aby spoločne so zástupcami TSK prebrali ďalšiu spoluprácu slovenských a rakúskych regiónov nielen v oblasti obchodu. Zájdeme aj na trenčianske výstavisko, kde sa uskutočnil 14. ročník výstavy stredných škôl Stredoškolák a 4. ročník veľtrhu pracovných príležitostí a vzdelávania JOB Fórum. Pozrieme si aj nové priestory Verejnej knižnice Michala Rešetku, ktorá od 21. novembra sídli na novej adrese. V Slávnici sa konal už 9. ročník podujatia určeného pre klientov sociálnych zariadení - Trenčiansky Omar. Predstavíme Vám zaujímavý projekt Trenčianskej nadácie s názvom Neobyčajné lavičky pre Trenčín. Ukážeme Vám aj výstavu venovanú Pavlovi Socháňovi, slovenskému dramatikovi, fotografovi a spisovateľovi. Členovia oddielu rýchlostnej kanoistiky Dukly Trenčín sa rozhodli usporiadať Indoor Challenge Day, aby deti motivovali k aktívnemu tráveniu voľného času.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 46 Piatok 16.11.2012

Tento týždeň sa pozrieme na otvorenie novej cesty medzi Ilavou a Valašskou Belou. Otvárala sa aj nová telocvičňa pre ZŠ a MŠ v Hornej Súči. Na trenčianskom výstavisku sa konal 1. ročník výstavy Slovak Funeral 2012, ktorá predstavila najnovšie pohrebné technológie. 60. výročie svojej existencie oslávila 4. ZŠ v Trenčíne, ktorá si k tomuto okrúhlemu jubileu darovala aj rekonštrukciu jej priestorov. Nezisková organizácia Lepší svet zorganizovala v priestoroch Úradu TSK výstavu umeleckých diel svojich klientov, ktoré tvorili spolu s umelcom Ferom Guldanom. V Galérii Miloša Alexandra Bazovského sa konalo podujatie Čaro jesene, na ktorom sa stretli najväčšie talenty umeleckých škôl. Trenčín poctil svojou návštevou aj vynikajúci český jazzman Jiří Stivín, ktorý v synagóge odohral svoj koncert s názvom Sedemdesiatka. Na koniec Vám ponúkame ešte jedno slávnostné otvorenie. Tentoraz novú galériu v Trenčíne, ktorú otvorila vernisáž výstavy Júliusa Brunu pod názvom Okno do môjho sveta.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 45 Piatok 9.11.2012

V 45. vydaní sa nakrátko vrátime k Open Days – európskemu týždňu regiónov a miest. Tentoraz bolo podujatie určené pre stredoškolákov, ktorí sa v budove TSK mohli dozvedieť veľa užitočných informácií o Európskej únii. Na 9. ročníku celoslovenskej súťaže v tvorbe internetových stránok ZlatyErb.sk, získala ocenenie aj stránka Trenčianskeho samosprávneho kraja. V priestoroch Fakultnej nemocnice v Trenčíne sa konal 6. ročník Trenčianskeho ošetrovateľského dňa, na ktorom študenti z Fakulty zdravotníctva Trenčianskej univerzity prezentovali svoje diplomové a bakalárske práce. Aj v Posádkovom klube v Trenčíne sa uskutočnila zaujímavá slovensko-česká konferencia s tematikou vzťahových väzieb v nadväznosti na psychické traumy. Medzinárodná humanitárna organizácia Chance 4 Children rozdala v Detskom mestečku v Zlatovciach kamión s novým detským oblečením a obuvou. Žiaci zo Špeciálnej základnej školy internátnej v Trenčianskej Teplej pripravili výstavu s názvom Jesenné variácie, na ktorej prezentovali jesenné zvyky a tradície z nášho regiónu. V bohunickom kaštieli sa konal 1. ročník súťaže Chute a vône Vršatca, v ktorom sa súťažilo v pečení sladkých i slaných pochúťok, ale aj v tom, kto pripravil najlepšiu domácu pálenku.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 44 Piatok 2.11.2012

V Trenčíne sa konalo spoločné zasadnutie vlád Českej a Slovenskej republiky pri príležitosti dvadsiateho výročia od vzniku samostatných štátov. Aké výsledky prinieslo, sa dozviete v prvej reportáži. Pozrieme sa aj na predposledné zasadnutie regionálneho parlamentu v tomto roku. Z Trenčína sa prejdeme po zrekonštruovanej ceste do Nového Mesta nad Váhom, kde tento úsek cesty medzi Trenčianskymi Stankovcami a Hôrkou nad Váhom slávnostne otvorili. V Galérii Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne navštívime tri novo nainštalované výstavy, ktoré ponúkajú výber z najnovšej keramickej tvorby Ilju Holešovského, poeticky ladené diela sochárky Gabriely Gáspárovej - Illéšovej a multimediálnu tvorbu profesora Eduarda Ovčáčka. Zavítame aj do Dolnej Súče, dedinky nachádzajúcej sa v oblasti bohatej na kultúrne tradície. Stretli sa v nej najlepšie folklórne súbory zo Slovenska, aby nám na podujatí s názvom Nositelia tradícií 2012 ukázali čo-to z nášho kultúrneho dedičstva. Nakoniec sa vrátime naspäť do Trenčína, konkrétne do Posádkového klubu, kde sa konalo 1. kolo najvyššej slovenskej súťaže v šachu.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 43 Piatok 26.10.2012

V prvej reportáži si zaletíme na podujatie Open Days do Bruselu, kam sa vydali aj zástupcovia TSK, aby nazbierali informácie a skúsenosti z oblasti inovácií, energetiky a regionálneho rozvoja od iných európskych regiónov. Zavítame aj na dve jesenné výstavy. Tou prvou je výstava JAHRADA - jablko + hruška + záhrada -, na ktorej nájdete okrem spomínaného ovocia aj výstavu okrasných drevín, ovocných stromov a potrieb pre záhradkárov. Druhou výstavou je Farmársky deň, ktorý sa uskutočnil v rámci Dňa otvorených dverí na SOŠ v Pruskom a návštevníci si na ňom mohli pozrieť výstavu ovocia a zeleniny, módnu prehliadku, súťaž v jesennom aranžovaní i množstvo ďalších aktivít. Zúčastníme sa aj na podujatí Café Európa, kde sa tentoraz diskutovalo o bankovej únii. Výstavu tento mesiac zorganizovala aj amatérska fotoskupina Méta. Nájdete na nej fotografie, ktoré zachytávajú ich najlepšie námety a zábery. Vo Verejnej knižnici Michala Rešetku sa konalo príjemné posedenie so spisovateľkami Martinou Monošovou a Silviou Havelkovou, ktoré z kabelky vytiahli svoje príbehy a predstavili ich svojim fanúšičkám. Záverom sme pre Vás pripravili jesennú turistiku v podobe Hviezdicového výstupu na Inovec.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 42 Piatok 19.10.2012

Začíname nahliadnutím do sveta pokročilých technológií prostredníctvom reportáže z 18. ročníka ELO SYSu - medzinárodného veľtrhu elektrotechniky, elektroniky, energetiky a telekomunikácií. Potom chvíľu pobudneme aj v zdravotníctve. Zájdeme na 40. celoslovenskú konferenciu sekcie sociálnych sestier a pracovníkov, a potom Vám predstavíme najmodernejšie nefrodialyzačné centrum na Slovensku, ktoré slávnostne otvorili v Trenčíne. Okrem zdravia a technológií sme tento týždeň nezabudli ani na kultúru. V Uhrovci sme sa zúčastnili na 20. stretnutí uhrovských rodákov a jubilantov a spolu s nimi sme si pripomenuli významné osobnosti, ktoré z tejto obce pochádzajú. V obci Svinná sme boli svedkami krstu knihy pre deti. Jej autorka - Eva Tunegová - sa ju rozhodla uviesť do života presne tam, kde sa naučila písať. Pocestovali sme si trošku aj v čase. Nie však doslovne, ale prostredníctvom výstavy Cesta časom, ktorá sa koná v trenčianskom Župnom dome a prezentuje nové archeologické nálezy v regióne stredného Považia. Tento týždeň končíme v Prievidzi na literárno-výtvarnej súťaži určenej pre amatérskych spisovateľov, ktorá bola spojená s výstavou obrazov Daniela Heviera.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 41 Piatok 12.10.2012

V úvode relácie sa pozrieme, ako si Trenčianska univerzita pripomenula 15. výročie svojho vzniku. Potom zamierime do Prievidze, kde sa konal Slovenský deň nepočujúcich, najväčšie podujatie pre nepočujúcich na Slovensku, cieľom ktorého bolo upozorniť verejnosť na to, že aj nepočujúci sú súčasťou spoločnosti. Zastavíme sa aj v Trenčianskej Turnej, kde sa jednak pozrieme, ako sa jej obyvatelia plodmi lesov, záhrad a lúk poďakovali za úrodu a vychutnáme si aj výstavu vtáctva Ornita 2012, na ktorej sa nachádza takmer tisícka exotických vtákov rôznych veľkostí a farieb. V Dubnici nad Váhom navštívime tretí ročník krajskej prehliadky seniorských speváckych súborov, na ktorom sa zúčastnilo rekordných 18 súborov a v Trenčíne si v Katovom dome vychutnáme výstavu Plastiky a reliéfy od Jána Patku. Záver patrí športu. Športový oddiel rýchlostnej kanoistiky v Trenčíne nám predstavil projekt, ktorý sa rozhodol zamerať na všeobecnú kondičnú prípravu detí. Spolu s olympionikmi ho v uplynulom týždni predstavil na viacerých základných školách v Trenčíne.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 40 Piatok 5.10.2012

Úvod relácie je tento týždeň venovaný klientom sociálnych zariadení z Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorí sa v Trenčíne už po druhýkrát stretli na im venovanom podujatí, aby predviedli svoje výrobky, básničky, spev i výrečnosť. V Novom Meste nad Váhom sa pre zmenu konal benefičný koncert Dúha v srdci, ktorý bol určený deťom so zdravotným a mentálnym postihnutím. V Hornej Strede slávnostne odhalili pamätník Jozefovi Marekovi - zverolekárovi, vedcovi i novátorovi, ktorý zaviedol moderné vyšetrovanie dobytka. Združenie informačných a poradenských centier pre mladých oslavovalo v Prievidzi 20. výročie. Rekonštrukcie prípadov, ktoré musia policajti riešiť v praxi, prišli deťom na Ostrov predviesť príslušníci policajného zboru. V Mestskej veži v Trenčíne sa koná výstava Súhry, ktorá návštevníkom ponúka výber z tvorby učiteľov a žiakov z oblasti priemyselného dizajnu. 1. ročník podujatia Trenčianska palička ovládol ulice Trenčína a zaplnil ho mladosťou, krásou a množstvom šikovných mažoretiek. V závere sa dozviete, že aj vďaka tenisu sa možno dožiť 90. rokov. Recept na dlhovekosť Vám prezradí najstarší tenisový hráč na Slovensku.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 39 Piatok 28.9.2012

Pohľadom do slnečného Chorvátska otvárame ďalšie vydanie relácie. Do jeho regiónu Istria zavítala delegácia z Trenčianskeho samosprávneho kraja, aby upevnila ďalšiu spoluprácu a vymenila si skúsenosti vo viacerých oblastiach. Za hranicami zostaneme aj v druhej reportáži, tentoraz u našich českých susedov. Na hraničnom prechode Velká nad Veličkou - Vrbovce sa konala benefičná akcia s názvom Rallye Dakar pre detské domovy. Po tejto adrenalínovej jazde trošku spomalíme a na upokojenie Vám naservírujeme sladkú reportáž z Trenčianskej Teplej, kde sa konali oslavy pri príležitosti 111. výročia založenia cukrovarníctva v tejto obci. Pozrieme sa aj, ako kedysi vyzerali Trenčianske Teplice prostredníctvom výstavy zorganizovanej v rámci podujatia Dni Teplíc a prenesieme sa na ďalšiu oslavu, konkrétne do Nemšovej. Tam si 770. výročie od prvej písomnej zmienky pripomenuli deti branno-náučným dňom. Veľa zaujímavých informácií sa opäť dozviete aj z vedeckého zákulisia. V rámci podujatia Café Európa si môžete s klimatológmi zapolemizovať, ako je to s globálnym otepľovaním. Záverom si môžete vychutnať príjemné jazzové melódie, ktoré sa rozliehali Trenčínom pri príležitosti 19. ročníka festivalu Jazz pod hradom.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14