Domáca stránka televízie Trencín
kontakty      napíšte nám
RelácieArchívInzerciaVýroba reklamy
Televízia Trencín na facebook  Televízia Trencín na youtube  Televízia Trencín na vimeo           

ARCHÍV

MAGAZÍN.
VŠETKO       FÓRUM TSK       KALEIDOSKOP TSK       STUDŇA
relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 26 Piatok 28.6.2013

Zúčastnili sme sa 25. zasadnutia TSK. Pozreli sme sa na účelové cvičenie určené pre pedagógov stredných škôl. Akadémia tretieho veku má za sebou 26. ročník a pri tejto príležitosti vydala pre svojich absolventov zborník, ktorý dokumentuje ich prácu počas štúdia. Zoznámime Vás aj s anonymnými hrdinami – darcami krvi. Odhalili sme Dubajské tajomstvá spisovateľky Emíre Khidayer a Krajinu hrubých čiar Ivety Radičovej a Ľuby Lesnej. Zašli sme na výstavu V procese zameranú na vznik a tvorbu umeleckých diel.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 25 Piatok 21.6.2013

Obnova vozového parku Správy ciest TSK bola úspešne zavŕšená. Pozrieme sa aj na krajské kolo súťaže Môj nápad pre región. Zúčastnili sme sa Majstrovstiev Slovenska v mažoretkovom športe. Vychutnali sme si 33. ročník Trenčianskych folklórnych slávností. Zistili sme, ako sa reštauruje Farský kostol v Trenčíne. Zašli sme aj na španielsky večer do Trenčianskych Teplíc. Boli sme sa pozrieť na oslavu 20. výročia Sokola v Trenčianskych Stankovciach. Na koniec Vám ponúkame reportáž z trenčianskeho letiska, kde sme boli svedkami pretekov rýchlych strojov.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 24 Piatok 14.6.2013

Zúčastnili sme sa rokovania Zastupiteľstva TSK. Navštívili sme Gymnázium Ľ. Štúra v Trenčíne, kde si študenti prevzali vysvedčenia od francúzskeho veľvyslanca. Deň plný zábavy a tvorivých dielní si užili deti na podujatí Farbičky-Čarbičky. Boli sme aj na slávnostnom zhromaždení Zväzu vojakov SR. Zašli sme na výstavu bábok v renesančných kostýmoch. Pozreli sme si dokument Doroty Nvotovej s názvom Fulmaya, dievčatko s tenkými nohami. 1. ročník Podjavorinských folklórnych slávností sa konal v obci Lubina. Tento týždeň končíme na motorkárskom zraze.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 23 Piatok 7.6.2013

Pozrieme sa na otvorenie nového Centra excelentnosti pre keramiku, sklo a silikátové materiály na TnUAD. Oslávime Medzinárodný deň detí. Zoberieme Vás na módnu šou návrhárky Rebeccy Zachar. Na 8. ročníku Raks Fatima Festivalu navštívime farbistý orientálny svet. Na festivale s názvom Kým žiješ tancuj si pripomenieme folklór predkov z nášho regiónu. Zájdeme aj do Bojníc na zámok, kde sa necháme postrašiť strašidlami z celého sveta. Máme pre Vás aj dve zaujímavé pozvánky, a to na podujatia Meč Matúša Čáka a historický večer na Trenčianskom hrade.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 22 Piatok 31.5.2013

Úvodom navštívime výstavu cestovného ruchu Region Tour Expo a výstavu Torty a svet pečenia. Na Úrade TSK sa konala súťaž stredoškolákov, ktorí si zmerali sily v navrhnutí Najlepšieho podnikateľského zámeru. Ukážeme Vám, čo všetko sa dá zobraziť prostredníctvom mappingu. Pozrieme sa aj na prezentácie maturitných prác študentov zo SUŠ v Trenčíne. Predstavíme Vám zaujímavé podujatie s názvom Človiečik na Korze. Končíme vo Verejnej knižnici Michala Rešetku na Noci literatúry.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 21 Piatok 24.5.2013

Pozrieme sa ako v Trenčíne prebiehalo podujatie Noc múzeí a galérií. Navštívime aj výstavu fotografií európskych metropol na Dunaji. Vo VKMR sme tentoraz na besede v rámci cyklu Poznávame Trenčanov objavili mladého začínajúceho autora Alexa Pavlíka. Vo výstavných priestoroch TSK bola sprístupnená výstava zo 17. ročníka súťaže amatérskych fotografií AMFO Trenčianskeho kraja. V Galérii Miloša Alexandra Bazovského si momentálne môžete vychutnať výstavu obrazov Milana Chaberu a Jana Šafránka. Spoznáte i hubu s názvom Ganoderma a jej zázračné účinky. Zavítame na 10. ročník podujatia dobrovoľnej športovej aktivity - Challenge Day a pozrieme sa aj na to, ako odštartoval ďalší ročník Slovenského pohára silných mužov.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 20 Piatok 17.5.2013

Trenčianska Univerzita A. Dubčeka má oficiálne nového rektora a my sme sa zúčastnili jeho slávnostného vymenovania prezidentom SR. Boli sme na konferencii Leader venovanej hodnoteniu a monitoringu Miestnych akčných skupín. Zistili sme, ako prebiehala praktická maturitná skúška študentov zo SOŠ podnikania a služieb v Trenčíne. Podujatie Café Európa nastolilo ďalšiu diskusiu na otázku, či musí EÚ skutočne zachrániť Cyprus. Na besede vo VKMR sme zistili, čo v sebe skrýva nová knižka Martiny Monošovej. Pozrieme sa aj na leteckú súťaž na letisku v Prievidzi. Končíme s pozvánkou na folklórny festival Kým žiješ, tancuj.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 19 Piatok 10.5.2013

Navštívili sme nové oddelenie pre dlhodobo chorých vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne. Uvidíme, čím sa zaoberá občianske združenie RESCUE. Zúčastnili sme sa aj podujatia Hliadka mladých zdravotníkov, na ktorom sa stretli žiaci špeciálnych ZŠ z nášho kraja. Boli sme sa pozrieť na otvorenie kúpeľnej sezóny v Trenčianskych Tepliciach. Vo VKMR sme sa zúčastnili prednášky o násilí v našej spoločnosti. Nahliadli sme aj do filmového sveta režiséra Petra Dimitrova. Boli sme sa pozrieť aj na trenčiansky koncert skupiny Para. Na záver sa dozviete, či má Slovensko nový rekord v tancovaní mazúrky.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 18 Piatok 3.5.2013

V úvode sa pozrieme na Zastupiteľstvo TSK. Zúčastníme sa osláv 30. výročia založenia Športového gymnázia v Trenčíne. Uvidíte, ako prebiehalo otvorenie Trenčianskeho autistického centra v obci Soblahov. Dobovou atmosférou na hrade Beckov privítali novú turistickú sezónu. Vychutnajte si aj podujatie Vyznanie jari, ktoré bolo tento rok venované herečke a recitátorke Ide Rapaičovej. Pre priaznivcov spoločenských hier, zábavy a podpory dobrej veci máme na záver prichystanú jednu pozvánku.

relácia náhľad
Magazín. VYDANIE 17 Piatok 26.4.2013

Tento týždeň sme sa boli pozrieť na slávnostné otvorenie chodníka na Malej Skalke. Podnikateľ a držiteľ Krištáľového krídla Miroslav Trnka prišiel študentom z Trenčianskej univerzity A. Dubčeka odovzdať cenné rady, ako dosiahnuť úspech. Zúčastnili sme sa aj slávnostnej inaugurácie profesora Ericha Petláka za rektora dubnickej vysokej školy. Prozaička, scenáristka a dramaturgička Oľga Feldeková predstavila vo VKMR svoju novú knihu. Pozrieme sa aj na zaujímavý projekt s názvom Maturitná kvapka krvi. Na záver si vychutnajte 17. ročník Výtvarného spektra – súťaž venovanú neprofesionálnym výtvarníkom z nášho kraja.

MÁTE NÁMET?

Napíšte nám Vaše podnety!

Televízia Trenčín vyhľadáva a spracováva všetky zaujímavosti v kraji, preto sme pre Vás zriadili nižšieuvedenú mailovú adresu, ktorú pravidelne kontrolujeme.

TLAČOVÉ SPRÁVY

Rybníček prehral ďalšie 2 spory

V týchto dňoch Krajský súd v Trenčíne potvrdil víťazstvo prevádzkovateľa Televízie Trenčín v ďalšom z NEZMYSELNÝCH sporov tentokrát o 296 tisíc eur... Rozsudok senátu bol ... viac

KONTAKTY

Buďte s nami v kontakte

Ďalej >>

1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14